Rada Parafialna

Parafialna Rada Duszpasterska to głos doradczy w parafii. Celem rady jest wspomaganie proboszcza jako jej przewodniczącego, w sprawach dotyczących całokształtu życia parafialnego.

Kadencja PRD trwa 5 lat, a jej członkowie dobierani są wg. następujących kryteriów: reprezentatywności, kompetencji oraz przydatności. W skład PRD wchodzą członkowie z urzędu, nominacji oraz z wyboru parafian. Są nimi jedynie katolicy, zaangażowani w życie parafii oraz posiadający społeczny autorytet. Proboszcz jako przewodniczący rady parafialnej zwołuje i przewodniczy posiedzeniu. Z każdego zebrania sporządzany jest protokół, który przechowywany jest w kancelarii parafialnej. Proboszcz przedstawia PRD inicjatywy duszpasterskie i gospodarcze oraz zasięga opinii na ich temat. Podjęte wspólnie inicjatywy parafialna rada wspiera i pomaga w ich realizacji.

Parafialna Rada Duszpasterska jako grupa ludzi świeckich ma lepszy dostęp do parafian, aby zasięgać opinii i realizować zadania PRD ma być oczami księdza proboszcza w parafii – to posłannictwo świeckich.

Skład Rady Parafialnej na lata 2016 - 2021

• Mariusz Iwan
  • Anna Rusinowska
  • Jolanta Grzebinoga

Zebrania PRD odbywają się cyklicznie raz na kwartał. Z każdego zebrania sporządzany jest protokół, natomiast parafianie informowani są o sprawach poruszanych na spotkaniu.