OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.04.2020 – 12.04.2020 r.

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 dokonamy aktu poświęcenia Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Dlatego Niech wszyscy członkowie rodziny o godz. 15.00 zgromadzą się przy krzyżu w swoich domach i po modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia dokonają aktu poświęcenia.         
  / transmisja na Facebook i YouTube /
 1. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 1. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  Codziennie przez całą nowennę o godz. 15.00 będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

MSZE ŚWIĘTE

 1. We Mszach Św. uczestniczymy w domach za pośrednictwem mediów i internetu.
  W tygodniu Msze Św. – godz. 18.00
  Niedziela – godz. 11.00
  Codziennie – godz. 20.30 różaniec o ustanie epidemii.

KOMUNIA ŚWIĘTA

 1. Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą:
  Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cie przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.

 2. Kościół będzie otwarty codziennie od godz. 8.00 do 18.00.

 

WIELKI CZWARTEK

Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy obchód Świąt Wielkanocnych.       / transmisja na Facebook i YouTube /

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu, jak też w Wielką Sobotę Kościół według tradycji nie sprawuje Sakramentów i nie odprawia Mszy św.

Na godz. 8.30 zapraszamy na ciemną jutrznię –liturgiczną modlitwę Kościoła.      / transmisja na Facebook i YouTube /

O godz. 15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.15 Droga Krzyżowa.      / transmisja na Facebook i YouTube /

Uroczystą liturgię ku czci Męki Pańskiej odprawimy o godz. 18.00.      / transmisja na Facebook i YouTube /

Wszystkich Parafian zachęcamy do adoracji Krzyża we wspólnotach rodzinnych, w domach.
Niech cała rodzina uklęknie przed krzyżem i wspólne, trzykrotnie odmówi następującą modlitwę:
Kłaniamy Ci się Panie Jezus Chryste i błogosławimy Ciebie.
Żeś przez Krzyż i Mękę swoja odkupił świat.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
Zaleca się również zachowanie postu jakościowego do Wigilii Paschalnej.

WIELKA SOBOTA

Na godz. 8.30 zapraszamy na ciemną jutrznię – modlitwę liturgiczną Kościoła.      / transmisja na Facebook i YouTube /

O godz. 15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia.      / transmisja na Facebook i YouTube /

O godz. 19.00 uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej.      / transmisja na Facebook i YouTube /

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

O godz. 7.00 uroczysta rezurekcja i Msza św. w intencji Parafian oraz żyjących i zmarłych budowniczych naszego kościoła.      / transmisja na Facebook i YouTube /

Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 11.00.      / transmisja na Facebook i YouTube /

O godz. 15.15 uroczyste Nieszpory Wielkanocne.      / transmisja na Facebook i YouTube /

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.      / transmisja na Facebook i YouTube /

O godz. 15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia.      / transmisja na Facebook i YouTube /

Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii, która pomoże nam głębiej przeżyć Święta Paschalne.

SAKRAMENT POKUTY

Ze względu na nadzwyczajne okoliczności skorzystajmy z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe i wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny.

W związku z tym, że nie będzie w parafii organizowana spowiedź przedświąteczna, wierni, którzy o to poproszą, z uwzględnieniem ogłoszonych obowiązujących norm bezpieczeństwa mogą przystąpić do sakramentu pokuty.
Miejscem takiej spowiedzi będzie zakrystia lub salka parafialna (nie konfesjonał).
Można umówić się telefonicznie.

 

OGŁOSZENIA 29.03.2020

JAK PRZEŻYĆ NAJBLIŻSZE TYGODNIE?

Ze względu na zaistniałą sytuację ks. biskup Jan Kopiec udzielił wszystkim wiernym diecezji gliwickiej i przebywającym na jej terenie, dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej oraz w uroczystości, aż do odwołania.

MSZE ŚWIĘTE

We Mszach Św. uczestniczymy w domach za pośrednictwem mediów i internetu.
W tygodniu Msze Św. – godz. 18.00
Niedziela – godz. 11.00
Codziennie – godz. 20.30 różaniec o ustanie epidemii.

KOMUNIA ŚWIĘTA

Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą: Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cie przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.

Kościół będzie otwarty codziennie od godz. 8.00 do 20.30.

SAKRAMENT POKUTY

Ze względu na nadzwyczajne okoliczności skorzystajmy z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe i wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny.

W związku z tym, że nie będzie w parafii organizowana spowiedź przedświąteczna, wierni, którzy o to poproszą, z uwzględnieniem ogłoszonych obowiązujących norm bezpieczeństwa mogą przystąpić do sakramentu pokuty. Miejscem takiej spowiedzi będzie zakrystia lub salka parafialna (nie konfesjonał).
Można umówić się telefonicznie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.03.2020 – 29.03.2020 r.

 

 1. Zapraszamy codziennie na godz. 18.00 do uczestnictwa we Mszy Św. i na 20.30 na Różaniec, które możemy oglądać na naszej stronie na Facebooku. W niedzielę Msza Św. o godz. 11.00 na Facebooku.

 2. Wszystkie zamówione intencje są odprawiane na bieżąco.

 3. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  W tym dniu przypada 28 rocznica powstania naszej Diecezji Gliwickiej. Jest to też Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Kto chciałby podjąć się takiej adopcji prosimy o telefoniczne zgłaszanie się na parafię.
  Co to jest Duchowa Adopcja?
  Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej – radosnej, bolesnej chwalebnej lub światła (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia.

  TEKST CODZIENNEJ MODLITWY "PANIE JEZU"
  Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

 4. W piątek o godz. 20.00 Droga Krzyżowa również na Facebooku. 

 5. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakr. Pokuty. 

 6. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie od 8.00 do 8.30 i 20.00 do 20.30.

 7. Tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu ducha. Dlatego zachęcamy wiernych, aby poza liturgią nawiedzać kościół na gorliwą modlitwę osobistą. Dlatego też nasz kościół będzie przez cały dzień otwarty. / 8.00 – 20.30 /.

 8. Kancelaria parafialna jest nieczynna. Intencje lub inne sprawy możemy załatwiać telefonicznie, natomiast sprawy losowe, np., pogrzeb o każdej porze.

 

 

OGŁOSZENIA 15.03.2020 – 22.03.2020 r.

 

 1. Dekretem ks. Biskupa Jana Kopca odwołane zostają planowe godziny Mszy św. Kapłani będą odprawiać przewidziane Msze św. według wyznaczonych na te dni intencji, jednak bez udziału ludu 

 2. Tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu ducha. Zachęcamy wiernych, aby nawiedzać kościół na gorliwą modlitwę osobistą. Dlatego też nasz kościół będzie przez cały dzień otwarty.

 3. Będzie codziennie dyżur w konfesjonale: 
  8.00 – 9.00
  17.30 – 18.00 i 19.00 – 20.30

 4. Codziennie o 20.30 będzie odmawiany różaniec w intencji chorych oraz o ustanie epidemii. Zachęcamy wszystkich w domach do włączenia się w tą modlitwę. Będzie to można też zrobić przez facebooka.

 5. Kancelaria parafialna przez dwa tygodnie będzie nieczynna. Intencje lub inne sprawy możemy załatwiać telefonicznie, natomiast sprawy losowe, np. o każdej porze.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.03.2020 – 15.03.2020 r.

 

 1. Dzisiaj zapraszamy bardzo serdecznie na godz. 15.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali.  O godz. 16.00 Msza Św. wieczorna.

 2. W poniedziałek rozpoczynamy nasze szkolne rekolekcje. Prosimy rodziców, aby dopilnowali by dzieci wzięły w nich udział. 

 3. We wtorek o godz. 17.00 w naszej parafii odbędzie się uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII z naszej parafii z Karchowic, Kamieńca, Miedar i Łubia.  Serdecznie zapraszamy.

 4. W środę o godz. 19.00 spotkanie młodzieży, która przyjmie we wtorek sakrament bierzmowania.

 5. Również w środę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się nauka przedchrzcielna.

 6. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 7. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, natomiast o godz. 17.15 i o 20.00 Droga Krzyżowa  dla dorosłych. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 8. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakr. Pokuty.

 9. Na godz. 19.00 w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie do domu parafialnego.  Natomiast po drodze krzyżowej odbędzie się spotkanie dla młodzieży starszej /tzn. studentów i pracującej/.

 10. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00.

 11. 07 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ze względu na to, że trzeba podać wcześniej liczbę osób by otrzymać karty wstępu, prosimy o zapisy na ten wyjazd do 20 marca. Wyjazd będzie autokarem.

 12. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na Ośrodek Rehabilitacyjno           – Edukacyjny Dzieci i Młodzieży w Rusinowicach. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 13. 29 marca w Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się spektakl „Sprawa Jezusa z Nazaretu”. Wyjazd będzie o godz. 16.45. Koszt 20 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 14. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę  o świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.