OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.05.2023 – 04.06.2023

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy nabożeństwo majowe.

2. W poniedziałek przypada drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła.
    Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00; 16.00; 18.00.

3. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    W piątek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. z okazji pierwszego piątku miesiąca a w sobotę na godz. 7.30 na Mszę Św. i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.

5. W czwartek też rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Po Mszy Św. będziemy odprawiać nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    W czasie Mszy Św. i nabożeństwa będziemy się modlić w intencji kapłanów.

7. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
    W tym czasie okazja do Sakr. Pokuty. Na godz. 20.00 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju na świecie.

8. Także w piątek też na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie.

9. W sobotę od godz. 9.00 będą odwiedziny chorych i starszych Parafian. Prosimy ich zgłosić w kancelarii lub zakrystii.

10. Przyszła Niedziela, to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej.

11. Okazja do Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę natomiast będzie zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

13. W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypada 08 czerwca. W procesji przejdziemy ulicami:
    Żwirki i Wigury, Oświęcimską, Wolności, Czereśniową, Szczęść Boże i ks. Chrząszcza.
    Procesję zakończymy przy krzyżu misyjnym.

14. Dzienny Dom Senior+, który działa w naszym mieście ma możliwość przyjęcia większej ilości uczestników ze względu na zwiększoną dotację. W związku z tym zaprasza seniorów do wzięcia udziału w spotkaniach. Jednocześnie w dniu 7 czerwca od godz. 9.30 – 12.00 będzie Dzień Otwarty, na który zapraszeni są wszystkich chętnych.

15. Od 29 maja do 12.06 będzie można głosowaćna zadanie z budżetu obywatelskiego. W naszej dzielnicy jest to zadanie nr 5, modernizacja placu zabaw przy ul. Kościuszki obok parafii. Zachęcamy do głosowania w formie elektronicznej lub papierowej.

16. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom za troskę o naszą świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać.
    Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.