OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.03.2023 – 02.04.2023 r.

1. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

2. Dzisiaj zapraszamy na godz. 15.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

5. W piątek odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc ulicami naszej parafii.
    Po Mszy Św. o godz. 18.00. przejdziemy ulicami Ks. Jana Chrząszcza, Szczęść Boże, Czeremchy, Kasztanową, Jaworową, Klonową, Szczęść Boże i zakończymy przy krzyżu misyjnym.

6. Młodzież i dzieci zapraszamy w piątek na naszą parafialną Drogę Krzyżową.

7. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Jest to modlitewne zobowiązanie w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba, która podejmuję duchową adopcję, przez 9 miesięcy każdego dnia modli się za to dziecko i jego rodziców prosząc Boga o szczęśliwe narodzenie. Osoby, które chcą się podjąć tej adopcji zapraszamy do zakrystii.

8. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w Wielki Piątek, 07 kwietnia od godz. 11.00.

9. Jak co roku nasz parafialny Caritas w piątek, sobotę i niedzielę będzie rozprowadzał palmy.
    Palmy poświęcimy podczas każdej Mszy Świętej.

10. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów, a godz. 11.00 Dzieci Marii.

11. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św., i w sobotę od godz. 17.00.

12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
    Natomiast w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy panom za pomoc przy parafii, paniom za troskę o naszą świątynię  i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.