OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.11.2022– 04.12.2022 r.

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
    Adwent jest czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie prześpijmy tego czasu. Dzisiejszy świat próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne i ziemskie. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać Emmanuelem – Bogiem z nami.

2. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory adwentowe.
    O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

3. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiamy Mszę Św. Roratnią. Roraty będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę  o godz. 7.30. Roraty dla dorosłych i starszej młodzieży oraz tych, którzy nie mogą przyjść na godz. 18.00 będą w piątki o godz. 20.00.

4. W każdy piątek adwentu będą roraty dla młodzieży, co tydzień w innej parafii Pyskowic. Pierwsze odbędą się w parafii Św. Mikołaja o godz. 19.15.

5. Dzisiaj też zapraszamy na Kiermasz Adwentowy. Będzie można się zaopatrzyć w lampiony, wieńce i stroiki adwentowe, kartki świąteczne, świece wigilijne, opłatki oraz różnego rodzaju przysmaki. Będą występy dzieci i spotkanie ze Św. Mikołajem. Kiermasz rozpocznie się o godz. 16.00. Będą też rozprowadzane cegiełki. Do każdej cegiełki będzie dołączona niespodzianka.

6. W środę o godz. 19 spotkanie Koła Misyjnego.

7. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    W piątek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. z okazji pierwszego piątku, a w sobotę na godz. 7.30 na Mszę Św. i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.

9. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty. Na godz. 20.00 zapraszamy na roraty dla dorosłych.

10. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów,  a o godz. 11.00 spotkanie dzieci Marii.

11. W sobotę od godz. 9.00 będą odwiedziny chorych i starszych Parafian.
    Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

12. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

14. Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka”. W kościele jest postawiona choinka pod którą będzie można zostawić artykuły dla dzieci. Szczegółowe informacje o przebiegu akcji znajdują się na ulotkach na stoliku  oraz na bombkach powieszonych na choince. Zachęcamy do udziału w akcji i pomocy dzieciom.

15. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za troskę o naszą świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci,  za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.