OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.08.2022 – 21.08.2022 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
    O 16.00 Msza Św. wieczorna.

2. W poniedziałek Przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
    Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i 16.00.
    O godz. 18.00 przy kaplicy w Dzierżnie odprawimy uroczystą Mszę Św. w int. żyjących i zmarłych mieszkańców Dzierżona. Serdecznie wszystkich na tę Mszę Św. zapraszamy.

3. W czasie każdej Mszy Św. poświęcimy zioła i kwiaty.

4. Także w poniedziałek Metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP w Sanktuarium w Rudach. Suma odpustowa koncelebrowana przez biskupów i kapłanów metropolii górnośląskiej   o godz. 11.00. Nieszpory odpustowe o godz. 15.00.

5. W środę po Mszy Św. Nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

6. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

7. W czwartek wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
    Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w gliwickiej katedrze, o godz. 8.00.
    Zakończenie pielgrzymki w sobotę, 20 sierpnia, Mszą św. na Wałach, o godz. 15.00.
    Pielgrzymi mogą składać swoje bagaże w środę, od godz. 19.00 do 20.00 na parafii. Koszt bagażu 25 zł.
    Powrót z Jasnej Góry we własnym zakresie.
    Dziś i jutro można jeszcze zostać Duchowym Pielgrzymem, otrzymać znaczek i podać intencje, które zostaną omodlone przez pielgrzymów w czasie drogi. Serdecznie zapraszamy.

8. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
    W tym czasie okazja do Sakr. Pokuty. Na godz. 20.00 zapraszamy na różaniec o ustanie epidemii i o pokój na Ukrainie.

9. Okazja do sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Św. i w sobotę o godz. 17.00 – 18.00.

10. W niedzielę 28 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się w naszej parafii IV już koncert organowy w wykonaniu naszego organisty pana Damiana Kwaśniok, pana Karola Jeneralskiego i Marcela Krawczaka. Serdecznie zapraszamy.

11. Kolekta dzisiejsza i z ur. Wniebowzięcia przeznaczona jest potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

12. Władze Miasta i MOK i S zapraszają do udziału w II Pyskowickim Biegu Mamuta oraz rekreacyjnym marszu nording walking, który odbędzie się 17 września na stadionie sportowym. Szczegóły na plakacie.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy panom za pracę przy parafii, paniom za troskę o świątynię. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.