OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.04.2022 – 17.04.2022 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. We wtorek o godz. 18.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie „Klubu Seniora 50+”.

3. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

4. W Wielki Piątek o godz. 22.00, w czasie adoracji przy Bożym Grobie, rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Wielka Sobota – godz. 15.00. Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny godz. 15.15. Wtorek i sobota – po porannej Mszy Św., a pozostałe dni o godz. 17.30.

5. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Dzisiaj przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój kościoła na święta. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

WIELKI CZWARTEK

O godz. 10.00 w Katedrze Gliwickiej ks. bp. Jan Kopiec odprawi uroczystą Mszę Św. Krzyżma i poświęci olej do udzielania sakramentu Chrztu Św. , Bierzmowania i Chorych.

Dzieci na Mszę Św. na godz. 16.00.

O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynając tym samym Święta Paschalne.
Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu, jak i w Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje Sakramentów Świętych i nie odprawia Mszy Świętej.

Na godz. 8.00 zapraszamy na ciemną jutrznię – liturgiczną modlitwę Kościoła.
Od godz. 11.00 będą odwiedziny chorych i starszych Parafian, których proszę zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
O godz. 17.15. Droga Krzyżowa.

O godz. 18.00 odprawimy uroczystą liturgię ku czci Męki Pańskiej.
Po obrzędach rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie i będzie trwała całą noc.
Z tyłu kościoła jest zeszyt, gdzie możemy się zapisać na godzinę o której chcemy adorować.
Na godz. 21.00 zapraszamy na adorację młodzież.
O godz. 22.00 rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

Dzieci mają swoją liturgię o godz. 15.00.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły / ilościowy i jakościowy/.
Zaleca się również zachowanie postu jakościowego do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.
Za pobożny w adoracji krzyża w Wielki Piątek możemy zyskać odpust zupełny.

Ofiary składane w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę Kościół skupia swoją uwagę przy Grobie Pańskim, rozważając Jego Mękę i Śmierć.

Na godz. 8.00 zapraszamy na ciemną jutrznię – liturgiczną modlitwę Kościoła.
O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
Do godz. 18.45 będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie.
Plan adoracji jest w parafialnym „Słowie”.
Na godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej. Zabierzmy ze sobą świece.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie o godz. 11.00; 12.00; 13.00 i 14.00.
Pięknym zwyczajem jest, że ludzie przychodząc święcić pokarmy dzielą się z potrzebującymi.
Dlatego też przed kościołem młodzież będzie zbierała dary i ofiary dla ludzi którzy są w potrzebie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

O godz. 7.00 uroczysta procesja rezurekcyjna i Msza Św. w int Parafian oraz żyjących i zmarłych budowniczych naszego kościoła.
Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.30; 11.00; 12.15 i 16.00.
O godz. 15.15 uroczyste Nieszpory Wielkanocne połączone z Nowenną do Bożego Miłosierdzia.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i 16.00.
O godz. 15.15 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Przeżyjmy ten Wielki Tydzień w skupieniu i na modlitwie. Spróbujmy już od Wielkiego Czwartku wieczorem świętować nasze Święta Paschalne, biorąc też czynny udział w liturgii.

Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci.
Za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.