OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.05.2021 – 06.06.2021 r.

1. Na godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo majowe.
    O 16.00 Msza Św. wieczorna.

2. W dzisiejszą niedzielę Najświętszej Trójcy kończy się okres przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej.

3. Od wtorku rozpoczynają się też nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać  po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę po Mszy Św. Nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
    Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00, 12.15 i 16.00.
    Po Mszy Św. o godz. 8.00, którą odprawimy na zewnątrz kościoła wyruszymy procesją do czterech ołtarzy i przejdziemy ulicami: Ks. Chrząszcza, Ogrodową, Lipową, Sikorskiego i zakończymy na placu przed kościołem. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów wzdłuż trasy procesji. Dzieci przedszkolne oraz klas pierwszych, drugich i trzecich prosimy o sypanie kwiatów.

6. Zapraszamy wszystkich Parafian przez całą oktawę Bożego Ciała na godz. 18.00 na Mszę Świętą i procesję Eucharystyczną.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. z okazji pierwszego piątku a w sobotę na godz. 7.30 na Mszę Św. i nabożeństwo pierwszej soboty.

8. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
    W tym czasie okazja do Sakr. Pokuty. Na godz. 20.00 zapraszamy na różaniec o ustanie epidemii.

9. W piątek również zapraszamy młodzież na spotkanie na godz. 19.00.

10. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów, a o godz. 11.00 Dzieci Marii.

11. Komunia Święta dla osób uczestniczących we Mszy Św. drogą internetową jest w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.15, do godz. 13.45.

12. Okazja do sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Św. i w sobotę o godz. 17.00 – 18.00.

13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci Komunijnych za złożoną ofiarę. Zamówiliśmy sprzęt nagłośnieniowy na pielgrzymkę i procesje. Serdeczne Bóg zapłać.

14. Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Gliwickiej w piątek 04 czerwca 2021r.

15. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci.
    Za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
    Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.

Martina Profus z Pyskowic
Karol Wyciszkiewicz z Pyskowic