OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.03.2021 – 04.04.2021 r.

Dzisiaj o 15.15 Gorzkie Żale. O 16.00 Msza św. wieczorna.

W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
Zachęcamy do składania podziękowań i próśb.

Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Jest to modlitewne zobowiązanie w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba, która podejmuję duchową adopcję, przez 9 miesięcy każdego dnia modli się za to dziecko i jego rodziców prosząc Boga o szczęśliwe narodzenie. Osoby, które chcą się podjąć tej adopcji zapraszamy do zakrystii.

Dzisiaj przed kościołem odbędzie się zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Kolekta z pierwszego święta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Natomiast kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

W związku z zaostrzeniem obostrzeń związanych z corona - wirusem, bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek.
Prosimy, aby przyjmować Komunię Św. na rękę, natomiast osoby, które przyjmują Komunię Św. do ust prosimy, niech podejdą na końcu.
W kościele na Mszy Św. jednorazowo może uczestniczyć 37 osób. Wchodzimy głównym wejściem a wychodzimy wejściami bocznymi.
Prosimy o dezynfekcję rąk.
Komunia Św. będzie też rozdawana na zewnątrz kościoła. Prosimy też o uczestniczenie we Mszy Św. na zewnątrz kościoła. Wszystkie Msze Św. będą transmitowana przez Internet, a dla tych co uczestniczą tą drogą będzie możliwość Komunii Św. po Mszy.

WIELKI CZWARTEK

Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy obchód Świąt Wielkanocnych.
Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do godz. 23.00.

Dzieci mają swoją Mszę św. o godz. 16.00.

O godz. 9.30 w Katedrze Gliwickiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Krzyżma z udziałem delegacji duchowieństwa naszej diecezji. W czasie tej Mszy św. Ks. Biskup poświęci olej, który jest używany do udzielania Sakramentu Chrztu św., Bierzmowania i Chorych.

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu, jak też w Wielką Sobotę Kościół według tradycji nie sprawuje Sakramentów i nie odprawia Mszy św.

Na godz. 8.30 zapraszamy na Ciemną Jutrznię – modlitwę liturgiczną Kościoła.
O godz. 17.15 Droga Krzyżowa.

Uroczystą liturgię ku czci Męki Pańskiej odprawimy o godz. 18.00.

Po obrzędach będzie całonocna adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie.
Z tyłu kościoła na stoliku jest zeszyt, gdzie można się zapisywać na poszczególne godziny adoracji.
O godz. 21.00 adoracja dla młodzieży.

Dzieci mają swoją liturgię ku czci Męki Pańskiej o godz. 15.00.

W Wielki Piątek rozpoczynamy też nowennę do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczniemy ją w czasie adoracji dla młodzieży o godz. 21.00. W Wielką Sobotę nowenna będzie o godz. 15.00, w Niedzielę Zmartwychwstania o 15.15.
Poniedziałek Wielkanocny o 15.00, wtorek i sobota po mszy Św. porannej, środa, czwartek i piątek o 17.30. Nowennę będzie prowadziła grupa modlitewna GROM z naszej parafii.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Zaleca się również zachowanie postu jakościowego do Wigilii Paschalnej. Za pobożny udział w adoracji i za ucałowanie krzyża podczas liturgii wielkopiątkowej można uzyskać odpust zupełny.

Ofiary skłądane przy adoracji Krzyża i przy Bożym Grobie przeznaczone są na utrzymanie kościłów w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA

Kościół w tym dniu skupia swoją uwagę przy Grobie Pańskim rozważając Jego Mękę i Śmierć.

Na godz. 8.30 zapraszamy na Ciemną Jutrznię – modlitwę liturgiczną Kościoła.

Od godz. 9.30 do 18.45 adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie.
Plan adoracji jest w naszym parafialnym Słowie.

O godz. 19.00 uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej. Na tę uroczystość przynosimy ze sobą świece.

Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny będzie od godz. 11.00 do 14.00 co pół godziny.
Poświęcenie pokarmów będzie również na zewnątrz kościoła.
Jest pięknym zwyczajem, że ludzie przychodząc święcić pokarmy, dzielą się z potrzebującymi.
Dlatego tradycyjnie przed kościołem młodzież będzie zbierała dary i ofiary dla ludzi będących w potrzebie z naszej parafii.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

O godz. 6.00 uroczysta procesja, rezurekcyjna i Msza św. w intencji Parafian oraz żyjących i zmarłych budowniczych naszego kościoła.
Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 16.00.
O godz. 15.15 uroczyste Nieszpory Wielkanocne.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 16.00.
O godz. 15.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego.

KOMUNIA ŚW. DLA OSÓB UCZESTNICZĄCYCH DROGĄ INTERNETOWĄ

Dla osób , które uczestniczą drogą internetową we Mszy Św. będzie też możliwość przyjęcia Komunii Św.
Wielki Czwartek – godz. 20.00 – 21.00
Wielki Piątek – godz. 20.00 – 21.00
Niedziela Zmartwychwstania – godz. 13.15 – 14.00
Poniedziałek Wielkanocny – godz. 13.15 – 14.00

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.
Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne.

Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele. Paniom dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na święta, za prowadzenie świetlicy dla dzieci, za składane dary i ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękuję za modlitwy, ofiary, za każdą pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać.