OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.03.2021 – 28.03.2021 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji. Serdecznie zapraszamy

4. W czwartek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i 29 rocznica utworzenia Diecezji Gliwickiej.
    Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – to wielki dar Stwórcy i jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy.
    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Jest to modlitewne zobowiązanie w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba, która podejmuję duchową adopcję, przez 9 miesięcy każdego dnia modli się za to dziecko i jego rodziców prosząc Boga o szczęśliwe narodzenie.

5. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.15 i o 20.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych.
    Zalecki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
    Wspólna Droga Krzyżowa dla Młodzieży naszego miasta w piątek, o godz. 19.00 w Parafii Nawrócenia św. Pawła.

6. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do Sakr. Pokuty.
    Po adoracji o godz. 20.00 odbędzie się Droga Krzyżowa.

7. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów na ministrantów,
    o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów, a godz. 11.00 Dzieci Marii.
    Spotkania te odbędą się w kościele.

8. Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00.

9. Jak co roku nasz parafialny Caritas w sobotę i niedzielę będzie rozprowadzał palmy. Palmy poświęcimy podczas każdej Mszy Świętej.

10. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci.
    Za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
    Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.

Mateusz Witecy z Pyskowic
Natalia Łoś z Gliwic