OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.12.2020 – 27.12.2020 r.

1. Dzisiaj czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę.

2. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory adwentowe.
    O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

3. Zapraszamy bardzo serdecznie na RORATY na godz. 18.00

4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych.

5. W tym duchu zapraszamy wszystkich na Pasterkę.
    Pasterka dla dzieci będzie w wigilię o godz. 16.00. Pasterka dla Dorosłych będzie o godz. 22.00 i o 24.00.
    Msze Św. w pierwsze i drugie święto jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 16.00.
    pierwsze Święto zapraszamy na 15.15 na nabożeństwo kolędowe.
    W drugi dzień Świąt nabożeństwa nie będzie.

6. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili ciszy i adoracji Bożego żłóbka. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Rodziny. W czasie każdej Mszy Św. modlić się będziemy o świętość naszych rodzin. W tym też dniu nasza parafia przewodniczy Mszy Św. telewizyjnej w Krakowie – Łagiewnikach o godz. 7.00 w programie 1 TVP.

8. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. Plan spowiedzi jest w naszym parafialnym Słowie, w gablotce i na stronie internetowej.

9. Możemy zamawiać odwiedziny chorych i starszych parafian. Z każdą chorą i starszą osobą będziemy umawiać się indywidualnie.

10. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek.
    Prosimy, aby przyjmować Komunię Św. na rękę, natomiast osoby, które przyjmują Komunię Św. do ust prosimy, niech podejdą na końcu. Wracamy do pobierania numerów, gdyż we Mszy Św. może uczestniczyć 50 osób. Wchodzimy głównym wejściem a wychodzimy wejściami bocznymi.

11. W dzisiejszą niedzielę w domku przed kościołem można jeszcze nabyć świece wigilijne, opłatki, szopki, sianko na stół wigilijny oraz gwiazdy betlejemskie.

12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Kolekta z Pasterki natomiast przeznaczona jest  na Fundusz ochrony życia. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

13. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pracę przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.