OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.05.2020 – 07.06.2020 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    W czwartek zapraszamy na godz.17.30 na Godzinę Świętą, natomiast w piątek zapraszamy na Mszę Św. z okazji pierwszego piątku i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, natomiast w sobotę na godz. 17.00 na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.

4. Przez cały czerwiec codziennie po Mszy św. będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

5. W piątek po Mszy Św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Po adoracji odmówimy różaniec o ustanie epidemii i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Św. która kończy okres przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej.

MSZE ŚWIĘTE

1. Mając na uwadze wydany dekret wikariusza generalnego ks. bpa Andrzeja Iwaneckiego z dniz 12 maja br. wracamy już do dawnego porządku Mszy Świętych. Jedynie Msza Św. we wtorek będzie odprawiana o godz. 7.30 o ustanie epidemii. W sobotę będzie też dodatkowa Msza Św. o godz. 7.30.
    W niedzielę Msze Św. będą o godz. 7.00; 8.00; 9.30; 11.00 / transmisja na Facebook i YouTube /; 12.15 i 16.00
    Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Do Komunii Św. podchodzimy z zachowaniem odstępów i przyjmujemy w miarę możliwości na rękę.
    Zachęcamy jednak do udziału we Mszy Św., i nabożeństwach w kościele.
    Od dzisiaj będziemy transmitować Mszę Św. tylko w niedzielę o godz. 11.00.
    Ta transmisja jest dla ludzi chorych, starszych i odczuwających lęk przed epidemią.

2. Okazja do sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00

3. Z tyłu kościoła są wystawiony jest „Goście Niedzielne” i nasze parafialne „Słowo”.

4. Kolekta nie jest zbierana tradycyjnie. Natomiast z tyłu kościoła jest wystawiony koszyczek, do którego można wrzucić ofiarę. Serdeczne bóg zapłać wszystkim za modlitwę i za wszystkie składane dary i ofiary.

5. Kancelaria będzie też już czynna jak dawniej.

6. Kościół będzie otwarty codziennie od godz. 8.00 do 18.00.

7. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.