OGŁOSZENIA 29.03.2020

JAK PRZEŻYĆ NAJBLIŻSZE TYGODNIE?

Ze względu na zaistniałą sytuację ks. biskup Jan Kopiec udzielił wszystkim wiernym diecezji gliwickiej i przebywającym na jej terenie, dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej oraz w uroczystości, aż do odwołania.

We Mszach Św. uczestniczymy w domach za pośrednictwem mediów i internetu.
W tygodniu Msze Św. – godz. 18.00
Niedziela – godz. 11.00
Codziennie – godz. 20.30 różaniec o ustanie epidemii.

KOMUNIA ŚWIĘTA

Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą: Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cie przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.

Kościół będzie otwarty codziennie od godz. 8.00 do 20.30.

SAKRAMENT POKUTY

Ze względu na nadzwyczajne okoliczności skorzystajmy z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe i wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny.

W związku z tym, że nie będzie w parafii organizowana spowiedź przedświąteczna, wierni, którzy o to poproszą, z uwzględnieniem ogłoszonych obowiązujących norm bezpieczeństwa mogą przystąpić do sakramentu pokuty. Miejscem takiej spowiedzi będzie zakrystia lub salka parafialna (nie konfesjonał).
Można umówić się telefonicznie.