OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.03.2020 – 29.03.2020 r.

1. Zapraszamy codziennie na godz. 18.00 do uczestnictwa we Mszy Św. i na 20.30 na Różaniec, które możemy oglądać na naszej stronie na Facebooku. W niedzielę Msza Św. o godz. 11.00 na Facebooku.

2. Wszystkie zamówione intencje są odprawiane na bieżąco.

3. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  W tym dniu przypada 28 rocznica powstania naszej Diecezji Gliwickiej. Jest to też Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Kto chciałby podjąć się takiej adopcji prosimy o telefoniczne zgłaszanie się na parafię.
    Co to jest Duchowa Adopcja?
    Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej – radosnej, bolesnej chwalebnej lub światła (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia.

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY "PANIE JEZU"
    Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

4. W piątek o godz. 20.00 Droga Krzyżowa również na Facebooku.

5. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakr. Pokuty.

6. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie od 8.00 do 8.30 i 20.00 do 20.30.

7. Tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu ducha. Dlatego zachęcamy wiernych, aby poza liturgią nawiedzać kościół na gorliwą modlitwę osobistą. Dlatego też nasz kościół będzie przez cały dzień otwarty. / 8.00 – 20.30 /.

8. Kancelaria parafialna jest nieczynna. Intencje lub inne sprawy możemy załatwiać telefonicznie, natomiast sprawy losowe, np., pogrzeb o każdej porze.