OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.12.2019 – 29.12.2019 r.

 1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory adwentowe. O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

 2. We wtorek przypada wigilia Bożego Narodzenia. Zasiądziemy do wigilijnego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Zapalmy świecę wigilijną, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych.

 3. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili ciszy i adoracji Bożego żłóbka. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda o Bożym Narodzeniu.

 4. W tym duchu zapraszamy wszystkich Parafian i Gości o północy na Pasterkę. Pasterka dla dzieci i tych, którzy nie mogą przyjść o północy będzie w wigilę o godz. 16.00. Msze Św. w pierwsze i drugie święto jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. W pierwsze Święto zapraszamy na 15.15 na nabożeństwo kolędowe. W drugi dzień Świąt nabożeństwa nie będzie.

 5. W piątek przypada Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Z tej okazji po Mszy Św. poświecimy wino.

 6. W sobotę obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. O godz. 9.00 odprawimy Mszę Św. w int. dzieci i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

 7. W niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej rodziny. Zapraszamy na Msze Św. w czasie których będziemy się modlić za nasze rodziny i udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

 8. Od piątku 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę. Plan kolędy był podany w naszym parafialnym Słowie i jest wywieszony w gablotce. Ofiary złożone z okazji kolędy będą przeznaczone na budowę kaplicy przedpogrzebowej i malowanie Naszego kościoła. Kolekta kolędowa będzie w niedzielę 19 stycznia. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  Data Godz.   Ulica
  27.12.2018
  piątek
  14.30 Sikorskiego, numery parzyste i Nad Łąkami - rozpoczynamy z obu stron
  28.12.2018
  sobota
  10.00 Sikorskiego numery nieparzyste – rozpoczynamy z obu stron
  29.12.2018
  niedziela
  14.00 1 ks. Różana
  2 ks. Zielona
 9. W poniedziałek i wtorek oraz w czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne i losowe możemy załatwiać do południa.

 10. W przedsionku kościoła można nabyć świece wigilijne zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

 11. Kolekta dzisiejsza i z pierwszego Święta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, natomiast z pasterki na Fundusz Obrony Życia w naszej diecezji. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 12. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.