OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.06.2019 – 23.06.2019 r.

1. Dzisiaj na 15.15 zapraszamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O 16.00 Msza Św. wieczorna.

2. W dzisiejszą niedzielę Trójcy Św., kończy się okres przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej.

3. W poniedziałek zapraszamy na godz. 18.00 do naszej katedry gliwickiej na uroczystą Mszę Św. z okazji 20 rocznicy pobytu w naszej diecezji Św. Jana Pawła II.

4. We wtorek o godz. 15.00 wyjazd członków „Klubu Seniora 50+” sprzed Domu Parafialnego do Ośrodka „Energetyk”.

5. W środę na godz. 8.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Św. na zakończenie roku szkolnego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w poniedziałek od godz. 16.00.

6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godz. 8.00 wyruszymy procesją do czterech ołtarzy idąc ulicami: Żwirki i Wigury, Oświęcimską, Wolności, Czereśniową, Szczęść Boże oraz ks. Chrząszcza. Zakończymy przy krzyżu misyjnym. Jak co roku prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów wzdłuż trasy procesji. Dzieci przedszkolne oraz z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych proszę o sypanie kwiatów. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

7. Zapraszamy wszystkich Parafian codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała na godz. 18.00 na Mszę Św. i procesję Eucharystyczną.

8. W piątek po Mszy Św. i procesji będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty.

9. Na godz. 19.00 w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie.

10. W sobotę przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą Św. o godz. 9.00 a zakończymy Mszą Św. o godz. 18.00. Zapraszamy na tą adorację.

11. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

12. Nasz parafialny odpust będzie w niedzielę 30 czerwca. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ojciec Kamilianin Andrzej Chorążykiewicz, dyrewktor Domu Pomocy w Zabrzu. Z tej okazji jak co roku będzie festyn parafialny. Prosimy o fanty na nagrody i ciasto.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za pomoc przy kościele, Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.

Patrycja Substelny z Zabrza
Kamil Trojanowski z Pyskowic