OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.12.2018 – 09.12.2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny – Adwent, który nas przygotowuje na powtórne przyjście Pana Jezusa i do Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego liturgia tego okresu wzywa nas do czuwania.
    Zachęcamy bardzo serdecznie wszystkich do udziału w roratach, które będą codziennie o godz. 18.00, z wyjątkiem soboty o godz. 7.30.
    Roraty dla młodzieży będą w piątki o godz. 19.00, a dla dorosłych w piąteki o godz. 20.00.
    Niech w naszych rodzinach będzie w tym czasie więcej modlitwy i czytania Pisma Świętego.

2. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory adwentowe. O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się:
    – grupa I – poniedziałek – godz. 19.00
    – grupa II – czwartek – godz.19.00

4. We wtorek przypada wspomnienie Św. Barbary. O godz. 10.00 odprawimy Mszę Św. w intencji górników i ich rodzin.

5. Wyjazd „Klubu Seniora 50+” do Koszęcina w dniu 05 grudnia o godz. 10.00.

6. W środę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się nauka przedchrzcielna. Rodzice, którzy planują chrzest dziecka w najbliższym czasie zobowiązani są do uczestnictwa.

7. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W piątek zapraszamy na godz.18.00 na Mszę Św. z okazji pierwszego piątku. Okazja do sakr. pokuty w piątek od godz. 17.00.

9. Młodzież zapraszamy na godz. 19.00 w piątek do parafii Nawrócenia Św. Pawła na roraty.

10. W piątek po Mszy Św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty.

11. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 11.00. 16.00 i 18.00. Na godz. 9.00 zapraszam Dzieci Marii oraz ich rodziców na Mszę Św. w ich intencji.

12. W sobotę odbędą się spotkania:
    – kandydaci na ministrantów – po roratach
    – ministranci – godz.10.00
    – dzieci Marii – godz. 11.00

13. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00.

14. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

15. W dzisiejszą niedzielę parafia nasza organizuje kiermasz adwentowy, który rozpocznie się o godz. 13.30 Biegiem Mikołajkowym. Zbiórka przy Dworcu PKP. Zapraszamy całe rodziny. Następnie od 14.30 na placu przed kościołem program dla dzieci i dorosłych. Będą kartki świąteczne, świece i ozdoby świąteczne, pyszne smakołyki świąteczne oraz wspólne biesiadowanie. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

16. Jeżeli ktoś chce wyciąć choinkę i przekazać na święta do ozdoby kościoła, prosimy o kontakt.

17. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pracę i pomoc przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.