OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.10.2018 – 04.11..2018 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

2. Zapraszamy jeszcze do środy na godz. 17.15 na nabożeństwo różańcowe.

3. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą tak jak w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. W środę o godz. 18.00 będzie Msza Św. z uroczystości Wszystkich Świętych.

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.30 na cmentarzu Św. Stanisława odbędzie się nabożeństwo za zmarłych. Natomiast w Kościele Św. Mikołaja i Nawrócenia Św. Pawła o 14.30 będzie nabożeństwo za zmarłych i procesje na cmentarze. O godz. 16.00 Msza Św. wieczorna.

5. W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00; 11.00; 16.00 i 18.00. Młodzież w piątek zapraszamy na godz. 19.00 na różaniec na cmentarzu Św, Stanisława.

6. Od piątku zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec za zmarłych polecanych w zaleckach. Zalecki można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. Odpusty za zmarłych: Wierni, którzy 1 listopada od południa i w Ddzień Zaduszny nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić: Ojcze nasz…, Wierzę… oraz wypełnić następujące warunki: spowiedź, Komunia Św., oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

8. W Uroczystość Wszystkich Świętych na pyskowickich Cmentarzach jak co roku przeprowadzona będzie kwesta na rzecz naszego Domowego Hospicjum. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

9. W tym Tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. z okazji I piątku. Okazja do sakr. Pokuty od godz. 17.00.

10. Po Mszy Św. w piątek będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty.

11. W sobotę od godz. 9.00 będą odwiedziny chorych i starszych Parafian. Proszę ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

12. Na godz. 17.00 w sobotę zapraszamy na nabożeństwo I soboty miesiąca, a na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski.

13. W niedzielę 11 listopada w naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość Św. Marcina. Na godz. 17.00 zapraszamy parafian oraz wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne z lampionami do kościoła. Będzie przedstawienie o Św. Marcinie a potem wyruszymy wraz ze Św. Marcinem w uroczystej procesji ulicami: ks. Jana Chrząszcza, Sikorskiego i Kolejową na plac przed kościołem, gdzie będą specjalne rogale Św. Marcina i gorąca czekolada. W dniu 09 listopada zapraszamy dzieci na godz. 18.00 do domu parafialnego by zrobić lampion.

14. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00. Natomiast we i wtorek i środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych spowiedź będzie od godz. 16.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź we wtorek na godz. 16.00.

15. Caritas naszej parafii rozprowadza stroiki na groby. Zachęcamy do zakupu.

16. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

17. Parafia nasza organizuje w dniach 06 – 13.05.2019 wyjazd do Truskawca na Ukrainie do sanatorium. Koszt 1750 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne we wtorek 06 listopada o godz. 19.00 w domu parafialnym.

18. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pracę i pomoc przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.