OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.01.2017– 07.01.2018r.

1. Dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian na godz. 15.15 na nieszpory kolędowe.

2. W poniedziałek przypada Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. jak w każdą niedzielę o 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. Na godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo o pokój na świecie.

3. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzinę Świętą odprawimy w czwartek po Mszy Św. wieczornej. W piątek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. z okazji pierwszego piątku. Natomiast w sobotę zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski.

6. W tym tygodniu ze względu na kolędę nie będzie Mszy Św. szkolnej i spotkania młodzieży.

7. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Trzech Króli. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcimy kadzidło, kredę i wodę. O godz. 12.30 w katedrze gliwickiej będzie uroczysta Msza Św. w In. Naszego biskupa Jana Kopca z ok. 25 rocznicy święceń biskupich.

8. O godz. 14.00 w Uroczystość Objawienia Pańskiego z naszej parafii wyruszy orszak. Głównym momentem tego orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie na pyskowickim Rynku. Kolorem dla naszej parafii jest kolor niebieski. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w tym orszaku i do wspólnego kolędowania.

9. Od poniedziałku do piątku z wyjątkiem wtorku będą dodatkowe Mszę Św. o godz. 9.00.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

11. O godz. 12.30 w niedzielę w katedrze gliwickiej odbędą się święcenia biskupie ks. Andrzeja Iwaneckiego. Bardzo serdecznie na tę uroczystość zapraszamy.

12. Trwają odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Plan kolędy dostępny jest w gablotach i na naszej stronie parafialnej. Plan kolędy na bieżący tydzień.
  13.

02.01.2018

Kolejowa, numery nieparzyste - rozpoczynamy z obu stron

03.01.2018

1 ks. Kolejowa, numery parzyste,
    2 ks. Szczęść Boże, Wiśniowa, Moniuszki, Żwirki i Wigury

04.01.2018

1 ks. Czeremchy, Klonowa i Wierzbowa,
    2 ks. Czechowicka, Akacjowa, Platanowa i Sosnowa

05.01.2018

1 ks. Orzechowa, Jesionowa
    2 ks. Kasztanowa Jaworowa

14. Kolekta dzisiejsza i w Nowy Rok przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, natomiast z uroczystości Objawienia Pańskiego na misje. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

15. W przyszłym roku w dniach 14 – 21 października parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki to 715 dolarów i 1530 zł. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

16. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za pomoc przy kościele, Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.