OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.12.2017– 31.12.2017 r.

1. Dzisiejsza IV niedziela Adwentu to jednocześnie wigilia Bożego Narodzenia. Zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych.

2. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili ciszy i adoracji Bożego żłóbka. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia.

3. W tym duchu zapraszamy wszystkich Parafian i Gości o północy na Pasterkę. Pasterka dla dzieci i tych, którzy nie mogą przyjść o północy będzie dzisiaj o godz. 16.00. Msze Św. w pierwsze i drugie święto jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. W pierwsze Święto zapraszamy na 15.15 na nabożeństwo kolędowe. W drugi dzień Świąt nabożeństwa nie będzie.

4. W środę po Mszy Św. zapraszamy na nowennę do Matki Boskiej Nieust. Pomocy.

5. W środę przypada Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Z tej okazji po Mszy Św. poświecimy wino.

6. W czwartek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. O godz. 10.00 odprawimy Mszę Św. w int. dzieci i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

7. W niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej rodziny. Na godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji rodzin z naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę przypada także ostatni dzień starego 2017 roku. Na godz. 16.00 zapraszamy na uroczystą dziękczynną Mszę Św. na zakończenie roku. O północy będzie otwarty Kościół i będzie można przyjść na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Od środy 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę. Plan kolędy był podany w naszym parafialnym Słowie i jest wywieszony w gablotce. Ofiary złożone z okazji kolędy będą przeznaczone na budowę kaplicy przedpogrzebowej i malowanie naszego kościoła. Kolekta kolędowa będzie w niedzielę 21 stycznia. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne i losowe możemy załatwiać o każdej porze.

11. W domku przed kościołem można się zaopatrywać w opłatki, świece wigilijne, pierniki, przetwory i ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

12. Kolekta dzisiejsza i z pierwszego Święta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, natomiast z pasterki na Fundusz Obrony Życia w naszej diecezji. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

13. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele w tym tygodniu, za wystrój naszego kościoła na święta. Paniom za troskę o świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.