OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.12.2016 – 25.12.2016r.

1. Przeżywamy dzisiaj czwartą niedzielę Adwentu, która otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednani i oczyszczającą pokutę.
  1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory adwentowe. O godz. 16.00 Msza Św. wieczorna.
  1. Zapraszamy jeszcze od poniedziałku do piątku na roraty, na godz. 18.00. Roraty dla dorosłych i starszej młodzieży w piątek o god. 20.00
  1. We wtorek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora 50+.
  1. W piątek 23 grudnia od godz. 10.00 będą przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian. Proszę ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  1. Również w piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty.
  1. W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. A może to będzie początek pewnych już niesymbolicznych działań? Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – wszak o północy pójdziemy na Pasterkę powitać Nowonarodzonego.
  1. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili ciszy i adoracji Bożego żłóbka. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia.
  1. W tym duchu zapraszamy wszystkich Parafian i Gości z soboty na niedzielę o północy na Pasterkę. Pasterka dla dzieci i tych, którzy nie mogą przyjść o północy będzie w wigilię o godz. 16.00. Msze Św. w pierwsze i drugie święto jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. W pierwsze Święto zapraszamy na 15.15 na nabożeństwo kolędowe. W drugi dzień Świąt nabożeństwa nie będzie.
  1. W wigilię tj. w sobotę parafia nasza organizuje o godz. 14.00 w Domu Parafialnym spotkanie wigilijne dla osób, które są samotne i z racji finansowych nie są w stanie przygotować wieczerzy wigilijnej. Zapisy w kancelarii.
  1. W sobotę przypada ostatni dzień roku 2016. Na godz. 17.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Św. dziękczynno-przebłagalną, w czasie której podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony rok, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
    O godz. 15.15 nabożeństwo o pokój na świecie.
  1. Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce i jest w naszym parafialnym Słowie. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczymy na dokończenie spłaty długu za dom parafialny oraz będziemy zbierać na nowe organy.
  1. W domku przed kościołem można nabywać opłatki, kartki, kalendarze parafialne ozdoby świąteczne, świece wigilijne i inne rzeczy związane ze świętami. Serdecznie zapraszamy.
  1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Natomiast kolekta z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za pomoc przy kościele, Paniom za troskę o świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.