OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.11.2016 – 04.12.2016r.

1. Dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian na godz. 15.15 na nieszpory adwentowe.
  1. Dziś rozpoczynamy  nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego   z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
  1. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest  Msza Św.  Roratnia. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę  o godz. 7.30.  Roraty dla dorosłych i starszej młodzieży będą w piątki o godz. 20.00.  Do licznego udziału w roratach, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele.
  1. W dzisiejszą niedzielę Parafia nasza organizuje kiermasz Adwentowy, który rozpocznie się   o godz. 16.00. Będzie też przedstawienie i Mikołaj  dla dzieci  oraz wiele smakołyków i tradycyjnie grzane wino. Będzie można się zaopatrzeć w opłatki, kartki świąteczne, ozdoby świąteczne. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości na wspólne świętowanie adwentu.
  1. W poniedziałek na  godz. 10.00  zapraszamy mamy z dziećmi na spotkanie.
  1. O godz. 19.00 w  poniedziałek spotkanie uczniów klas III gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  1. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.
  1. W piątek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.  W tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty.
  1. Również w piątek na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na roraty do parafii Nawrócenia Św. Pawła.
  1. W tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca – szczególna okazja  do pojednania się z Bogiem. Na godz. 18.00 w piątek zapraszamy na Mszę Św. pierwszopiątkową. Okazja do sakramentu pokuty od godz. 17.00.
  1. W sobotę od godz. 9.00 będą odwiedziny chorych i starszych Parafian. Proszę ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  1. Spotkanie scholi parafialnej w piątek o godz. 19.00, a młodzieżowej w sobotę o 15.00.
  1. W sobotę także na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca a na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski.
  1. W przyszła  niedzielę przypada wspomnienie Św. Barbary, patronki Górników.  Z tej okazji  o godz. 11.00 odprawimy Mszę Św. w intencjo żyjących i zmarłych górników  z naszej parafii oraz w intencji ich rodzin.
  1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom za pomoc przy kościele, Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.