OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.05.2016 - 08.05.2016

1. Dzisiaj o godz. 15.15 nieszpory wielkanocne.
    O godz. 16. Msza Św. wieczorna.
  1. Rozpoczął się miesiąc maj i nabożeństwa majowe. Zapraszamy wszystkich Parafian codziennie na  godz.17.30 a w niedzielę na 15.15 na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
  1. W poniedziałek, wtorek i środę  przypadają Dni Krzyżowe, w czasie których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód i prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlili w tych intencjach.
  1. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za naszą Ojczyznę. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00; 11.00 i 18.00. Mszę Św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 11.00.
  1. W  środę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się nauka przedchrzcielna.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w piątek na godz. 18.00 na Mszę Św. z okazji pierwszego piątku miesiąca i adorację Najśw. Sakramentu. Okazja do sakr. pokuty w piątek  od godz. 17.00 i po Mszy Świętej.  Natomiast w sobotę na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
  1. W czwartek o godz. 16.00 Msza Św. szkolna dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz I i II klasy gimnazjum.
  1. W czwartek Mszą Św. o  godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii Wieczór Miłosierdzia. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  1. W piątek po Mszy Św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty.
  1. Również w piątek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie dla tych, którzy wybierają się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Po spotkaniu o godz. 20.00 Msza Św. młodzieżowa.
  1.  W piątek także rozpoczynamy nowennę do Ducha Św. przed uroczystością Zesłania Ducha Św.
  1. W sobotę od godz. 9.00 będą odwiedziny chorych i starszych Parafian. Proszę ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  1. Próba scholii parafialnej wyjątkowo odbędzie się w piątek o godz. 19.00, natomiast próba scholii dziecięco młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 14.00. Zapraszamy chętnych.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  1. Na godz. 17.00 w przyszłą niedzielę zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie. Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 15 maja o godz. 9.30.
  1. Z 13 na 14 maja odbędzie się w naszej parafii nocne czuwanie dla młodzieży. W czasie spotkania wystąpi ks. Jakub Bartczak, który wykonuje chrześcijański hip-hop. Zapisy u ks. Adama.
  1. Okazja do Sakramentu Pokuty, w tygodniu codziennie przed Mszą Św. oraz w sobotę od godz. 17.00.
  1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  1. Parafia nasza organizuje w listopadzie / 6 – 16.11.2016 / pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Kinga Havemeister z Pyskowic