OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.05.2024 – 26.05.2024 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na godz. 15.15 na nabożeństwo majowe. O godz. 16.00 Msza Św. wieczorna.

2. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej.

3. Zapraszamy jeszcze do piątku na godz. 17.30 na nabożeństwa majowe.

4. W środę w kościele św. Bartłomieja w Gliwicach odbędzie się „Wieczór uwielbienia”.
    Gościem spotkania będzie MATKA ADELA GALINDO z Miami.
    18.00 – Eucharystia ( przewodniczy ks. Bp. Sławomir Oder
    19.00 - katecheza Matki Adeli Galindo
    20.00 – Koncert Magdy Anioł połączony ze świadectwami

5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. W procesji przejdziemy ulicami: Kolejową, Sikorskiego, Szkolną, Krokusów i Traugutta. Zakończymy ją przy krzyżu na ul. Traugutta. Jak co roku bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy i przyozdobienie trasy procesji.
    Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00, 12.15 i 16.00.
    Dzieci przedszkolne oraz klas pierwszych, drugich i trzecich prosimy o sypanie kwiatów.

6. Zapraszamy wszystkich Parafian przez całą oktawę Bożego Ciała na godz. 18.00 na Mszę Świętą i procesję Eucharystyczną. Również prosimy dzieci o sypanie kwiatów.

7. W uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać zakończenie Kongresu Eucharystycznego. Główne obchody odbędą się w katedrze gliwickiej. Uroczystej Mszy świętej o godz. 8:30 będzie przewodniczył specjalny gość - Jego Ekscelencja abp Giuseppe Mani, emerytowany arcybiskup Cagliari.

8. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do Sakr. Pokuty. Na godz. 20.00 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju na świecie.

9. Także w piątek też na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie.

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Na godz. 7.30 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo pierwszej soboty.

11. W sobotę od godz. 9.00 będą odwiedziny chorych i starszych parafian. Proszę ich zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.

12. Okazja do Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

13. Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Gliwickiej w piątek 31 maja 2024r.

14. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

15. Bardzo serdecznie dziękuję panom za pomoc przy parafii, paniom za troskę o naszą świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro.

Karolina SZCZYGIEŁ z Pyskowic
Jan KRUPA z Gliwic