OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.04.2024 – 14.04.2024 r.

 

 1. Dzisiaj zapraszamy na godz. 15.15 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  O godz. 16.00 Msza Św. wieczorna.

 2. W poniedziałek przypada liturgiczny obchód uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem 32 rocznica utworzenia diecezji gliwickiej.
  W Kościele obchodzimy go jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.   Życie – to wielki dar Stwórcy i jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy.
  Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Jest to modlitewne zobowiązanie w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba, która podejmuję duchową adopcję, przez 9 miesięcy każdego dnia modli się za to dziecko i jego rodziców prosząc Boga o szczęśliwe narodzenie.

 3. We wtorek o godz. 18.00 w domu parafialnym spotkanie „Klubu Seniora 50+”.

 4. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie Zapraszamy.

 5. Również w środę o godz. 19.00 w salce przy ul. Oświęcimskiej odbędzie się spotkanie klasy I szkoły średniej – grupa I, przygotowującej się do Bierzmowania.

 6. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 7. W czwartek także w domu parafialnym odbędzie się spotkanie klasy VIII rozpoczynającej przygotowanie do Bierzmowania.

 8. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty. Na godz. 20.00 zapraszamy na różaniec w int. Misji Świętych.

 9. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów, a godz. 11.00 Dzieci Marii.

 10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

 11. Dzieci, które uczęszczały w Wielkim Poście na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i zbierały obrazki prosimy, aby się zgłosiły w zakrystii u ks. Marcina.

 12. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św., i w sobotę od godz. 17.00.

 13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na CARITAS. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

 14. Zapraszamy do wzięcia udziału w IX Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po miłosierdzie”. Pielgrzymka rozpocznie się w środę 1.05. 2024 r. w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach i zakończy w sobotę 4.05.2024 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.grom-milosierdzie.pl  oraz na plakacie w gablotce. 

 15. Bardzo serdecznie dziękujemy panom za pomoc przy parafii,paniom za troskę o naszą świątynię, za prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać.
  Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Bartłomiej Wierzbicki z Pyskowic i Dominika Gałąska z Przezchlebia