OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.03.2024 – 24.03.2024 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na godz. 15.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali.
    O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

2. Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje. To wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej Miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego. Plan rekolekcji był tydzień temu w naszym parafialnym Słowie.

3. Dzisiaj zapraszamy na godz. 15.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali.

4. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie Zapraszamy.

5. W środę również o godz. 19.15 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie drugiejej grupy młodzieży klas I, szkoły średniej przygotowującej się do przyjęcia sakr. Bierzmowania.

6. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

7. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawimy idąc ulicami naszej parafii.
    Po Mszy Św. o godz. 18.00. przejdziemy ulicami Ks. Jana Chrząszcza, Sikorskiego, Wolności, Czereśniową i Szczęść Boże i zakończymy przy krzyżu misyjnym. Zabierzmy ze sobą świece.

8. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w Wielki Piątek, 29 marca od godz. 11.00.

9. Jak co roku nasz parafialny Caritas w piątek, sobotę i niedzielę będzie rozprowadzał palmy.
    Palmy poświęcimy w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej.

10. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów, a godz. 11.00 Dzieci Marii.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w katedrze gliwickiej uroczyste rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego pod przewodnictwem arcybiskupa Rino Fisichella.

12. Zapraszamy do wzięcia udziału w IX Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po miłosierdzie”. Pielgrzymka rozpocznie się w środę 1.05. 2024 r. w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach i zakończy w sobotę 4.05.2024 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Tegorocznym hasłem pielgrzymki będą słowa Jezusa: „A ja Was pocieszę”. Pielgrzymować można pieszo, biegowo lub duchowo. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.grom-milosierdzie.pl oraz na plakacie w gablotce.

13. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św., i w sobotę od godz. 17.00.

14. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
    Natomiast w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

15. Bardzo serdecznie dziękujemy panom za pomoc przy parafii, paniom za troskę o naszą świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.

16. W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi Urząd Miejski w Pyskowicach informuje, że zmianie ulegają siedziby 2 obwodowych komisji wyborczych w naszej części miasta.
    Nową siedzibą OKW nr 1, będzie Stacja Kultury Pyskowice przy ul. Wolności 16.
    Natomiast OKW nr 2,  Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Szkolnej 2.

Przekaż 1,5% na naszą Parafię

Istnieje możliwość odpisania 1,5% podatku na naszą parafię.

NUMER KRS 0000283966

Cel szczegółowy: Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Informacji udzielamy w kancelarii parafialnej.