VI ŚLĄSKA PIELGRZYMKA DO KRAKOWA „Z BUTA PO MIŁOSIERDZIE”

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, … a Ja was pokrzepię” – pod takim hasłem w tym roku wyruszy VI Śląska Pielgrzymka do Krakowa –  „Z buta po Miłosierdzie”. Jej szczególnymi patronami będą św. Jan Paweł II i św. s. Faustyna.

Podążając za tymi i innymi wzorami świętości będziemy rozważali kolejny uczynek miłosierdzia względem ciała – „chorych nawiedzać” oraz szukali dróg realizacji dzieła Miłosierdzia w swoim życiu.

W tegorocznej pielgrzymce można będzie wziąć udział na jeden z wybranych sposobów:

PIESZO… BIEGIEM… ROWEREM… AUTOKAREM… DUCHOWO…

Już 30 kwietnia, bezpośrednio po Mszy św. odprawionej o godz. 19:00 w katedrze św. Piotra i Pawła w Gliwicach, na którą zapraszamy wszystkich chętnych, jako pierwsza wyruszy pielgrzymka biegowa.

W sobotę rano z Bytomia Miechowic wyruszą rowerzyści, a niedługo potem w Krakowie, indywidualne pielgrzymowanie rozpoczną pielgrzymi piesi. Punktem kulminacyjnym gromadzącym wszystkich pielgrzymów będzie Eucharystia, a wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia odprawiona 1 maja w Bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Mszy Świętej w bazylice o godz. 15:15 przewodniczył będzie bp Andrzej Iwanecki.

Po mszy o 16:15 zapraszamy wszystkich na konferencję i świadectwa.

Za wszystkich zmierzających do Krakowa modlić się będą Duchowi Pielgrzymi, dlatego pielgrzymów, którzy wyruszą w drogę, zachęcamy do przesyłania swoich intencji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Msza oraz wydarzenia w bazylice transmitowane będą za pomocą strony internetowej www.tvmilosierdzie.pl