PORTUGALIA

TERMIN: 31.01. – 5.02.2021 CENA: 2050 PLN

1 DZIEŃ:

Spotkanie pod Parafią o godzinie 7.00. Msza święta. Przejazd na lotnisko. Przelot do Lizbony. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem wyjście na różaniec i procesję ze świecami. Nocleg.

2 DZIEŃ:

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Fatimskim. Nasz spacer rozpoczniemy od zwiedzania ekspozycji "Fatima, Światło, Pokój' gdzie będziemy mogli zobaczyć najcenniejsze wota ofiarowane przez pielgrzymów. Następnie wizyta w Bazylice Różańcowej, Bazylice Trójcy Przenajświętszej oraz Kaplicy Objawień. Przejście na Drogę Krzyżową. Dalszy spacer do wioski Aljustrel, w której znajdują się domy rodzinne Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem wyjście na różaniec i procesję ze świecami. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie. Wyjazd do Alcobaca miejsowości gdzie stanął jeden z najpiękniejszych cysterskich klasztorów w Portugalii skrywający mroczną opowieść Pedra i Ines de Castro. Wizyta w Obidos – malownicze, średniowieczne miasteczko z zamkiem i doskonale zachowanymi murami obronnymi, miejsce produkcji słynnego wiśniowego likieru Ginjinhy , którą pija się w czekoladowych filiżankach. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem wyjście na różaniec i procesję ze świecami. Nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Spacer rozpoczniemy od Katedry Se oraz kościoła św. Antoniego, który znajduje się w miejscu jego narodzin. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie zobaczymy symbole wielkości Porugalii z czasów wielkich odkryć geograficznych: Wieżę Belem oraz Klasztor Hieronimitów. Ostatnim akcentem wizyty w Lizbonie będzie przejazd Mostem 25 kwietnia pod Cristo Rei – monument przedstawiający Chrystusa Króla. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem wyjście na różaniec i procesję ze świecami. Nocleg.

5 DZIEŃ:

Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Portugalii Coimbry. Msza święta w klasztorze klarysek, którego historia związana jest ze słynną królową świętą Elżbietą Portugalską. Następnie przejazd do niezwykłych miasteczek nad Oceanem Atlantyckim: Senhor da Pedra z kaplicą zbudowaną na Skale w Oceanie oraz urokliwego Costa Nova. Czas wolny na plażowanie i relaks. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem wyjście na różaniec i procesję ze świecami. Nocleg.

6 DZIEŃ:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Porto: objazd miasta rozłożonego u ujście rzeki Douro, następnie spacer po mieście, Torre Dos Clerigos, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stacja Sao Bento zdobiona obrazami wykonanymi z azulejos, kościół św. Franciszka z talha dourada. Następnie wizyta w Villa Nova Gaia i czas na degustację Porto. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski i powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

BIURO PODRÓŻY TORTUGA ul. Poniatowskiego 14c/2 40-055 Katowice NIP: 6342545059

Michał Szczepurek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. +48 668 650 494

CENA OBEJMUJE : PRZELOTY SAMOLOTEM TRANSFERY NA LOTNISKA KOMFORTOWY AUTOKAR OPIEKA PILOTA UBEZPIECZENIE NNW I KL 5 NOCLEGÓW W FATIMIE 5 ŚNIADAŃ, 5 OBIADOKOLACJI

DODATKOWO PŁATNE: BILETY WSTĘPU: ALCOBACA, KOŚCIÓŁ ŚW. FRANCISZKA, CRISTO REI, REJS PO DOURO, ZESTAWY TOURGUIDE, LOKALNI PRZEWODNICY OK 80 EUR