Ziemia Święta, Izrael z Jordanią 6-16 listopada 2016

Dzień 1: Wylot z Katowic ok. 16:00. Przylot na lotnisko w Tel Avivie o godz. 21.10 Przejazd do Betlejem na kolacje i nocleg.

Dzień 2: Betlejem – Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna i Pole Pasterzy; Yad Vashem – Muzeum Holocaustu, Ein Karem – miejsce narodzenia Jana Chrzciciela; nowa Jerozolima – Knesset, parlament izraelski (z zewnątrz). Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: Góra Oliwna – Kaplica Wniebowstąpienia, Kościół Ojcze Nasz, Dominus Flevit, Bazylika Konania i Ogród Oliwny; Kościół Św.Piotra in Galicantu; Syjon – grób Dawida, Wieczernik, Kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryji Panny; Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: Jerozolima – Kościół Św. Anny, Droga Krzyżowa i Bazylika Grobu Pańskiego; Dzielnica żydowska, Cardo i Ściana Płaczu. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 5: Betania: miejsce, w którym Jezus wskrzesił Łazarza; Masada – pozostałości pałacu Heroda, wjazd kolejka linową. Kąpiel w Morzu Martwym – Kalia Beach. Przejazd do Jerycha – stara Sykomora, widok na Górę Kuszenia. Kolacja i nocleg w Jerycho.

Dzień 6: Rzeka Jordan – miejsce chrztu Jezusa przez Jana Chrzciciela; Bet Shean – pozostałości starożytnego miasta. Przejazd na granicę izraelsko - jordańską Sheikh Hussein. Kolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 7: Madaba – bizantyjska mozaika przedstawiająca mapę Ziemi Św., Góra Nebo – miejsce, z którego Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną i miejsce jego śmierci. Przejazd do Petry na kolacje i nocleg.

Dzień 8: Petra – perła turystyczna Jordanii, miasto starożytnego ludu Nabatejczyków wykute w skale. Przejazd do Wadi Rum – pustynnej Doliny Mądrości, przejażdżka jeepami. Powrót do Ammanu. Kolacja i nocleg.

Dzień 9: Przejazd na granicę jordańsko – izraelską Allenby. Kana Galilejska – miejsce pierwszego cudu Jezusa, przemiany wody w wino, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, Przejazd do Nazaretu. Bazylika Zwiastowania, Kościół Św. Józefa, źródło Maryi. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 10: Góra Tabor – wjazd taksówkami, Bazylika Przemienienia Pańskiego. Tyberiada i miejsca wokół jeziora związane z działalnością Jezusa: Góra Błogosławieństw, Tabgha- rozmnożenie chleba i ryb, Kapernaum – synagoga, w której nauczał Jezus, rejs drewnianą łodzią po jeziorze. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 11: Przejazd w kierunku Morza Śródziemnego. Akko – miasto krzyżowców, Cezarea Nadmorska – pozostałości starożytnego miasta i portu Heroda. Jaffo – spacer po Starym Mieście, wizyta w Kościele Św.Piotra Przejazd na lotnisko w Tel Avivie, wylot do Polski o 21:30.

Przewidziane hotele:

• 4 noclegi w Betlejem (Paradise lub podobny)
  • 1 nocleg w Jerycho (Jericho Resort)
  • 1 nocleg Petra (Amra Palace lub podobny)
  • 2 noclegi w  Ammanie (Ream lub Balkoni)
  • 2 noclegi w Nazarecie (Rimonim)

CENA:

• Bilet lotniczy 1226 zł
  • Pobyt w Ziemi Św. 976 $
  • ubezpieczenie 130 zł

Cena zawiera:

• zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 i  3-os.
  • śniadania i obiadokolacje
  • przejazdy komfortowym autokarem
  • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs statkiem )
  • opiekę polskiego przewodnika w Izraelu i w Jordanii