OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.04.2019 – 21.04.2019 r.

1. Dzisiaj o 15.15 Gorzkie Żale. O 16.00 Msza św. wieczorna.

2. Dzisiaj także o godz. 13.15 wyjazd młodzieży do Gliwic na spotkanie w Katedrze Gliwickiej.

3. We wtorek o godz. 18.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie „Klubu Seniora 50+”

4. Dzisiaj przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

5. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

6. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 22.00 w czasie adoracji odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wielka Sobota – godz. 15.00, Niedziela i poniedziałek wielkanocny godz. 15.15. We wtorek po Mszy porannej, a od środy do piątku o godz. 17.30.

7. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

WIELKI CZWARTEK

O godz. 9.30 w Katedrze Gliwickiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Krzyżma z udziałem duchowieństwa i służby liturgicznej naszej diecezji. W czasie tej Mszy św. Ks. Biskup poświęci oleje, które są używane do udzielania Sakramentów Chrztu św., Bierzmowania i Chorych.

Dzieci mają swoją Mszę św. o godz. 16.00.

Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy obchód Świąt Wielkanocnych. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu, jak też w Wielką Sobotę Kościół według tradycji nie sprawuje Sakramentów i nie odprawia Mszy św.

Na godz. 8.30 zapraszamy na ciemną jutrznię –liturgiczną modlitwę Kościoła. Od godz. 11.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa.

Uroczystą liturgię ku czci Męki Pańskiej odprawimy o godz. 18.00. Po obrzędach adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie będzie trwała całą noc. Z tyłu kościoła jest wystawiony zeszyt do którego można się wpisywać o której godzinie chcemy adorować. O godz. 21.00 adoracja dla młodzieży, w czasie której rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Dzieci mają swoją liturgię ku czci Męki Pańskiej o godz. 15.00.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Zaleca się również zachowanie postu jakościowego do Wigilii Paschalnej. Za pobożny udział w adoracji i za ucałowanie krzyża podczas liturgii wielkopiątkowej można uzyskać odpust zupełny. W Wielki piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Ofiary składane w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA

Kościół w tym dniu skupia swoją uwagę przy Grobie Pańskim, rozważając Jego Mękę i Śmierć.

Na godz. 8.30 zapraszamy na ciemną jutrznię – modlitwę liturgiczną Kościoła. Do godz. 18.45 będzie adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie. Plan adoracji jest w naszym parafialnym Słowie. O godz. 19.00 uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej. Na tę uroczystość przynosimy ze sobą świece.

Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny będzie o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Jest pięknym zwyczajem, że ludzie, przychodząc święcić pokarmy, dzielą się z potrzebującymi. Dlatego tradycyjnie przed kościołem młodzież będzie zbierała dary i ofiary dla ludzi będących w potrzebie z naszej parafii.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

O godz. 7.00 uroczysta procesja rezurekcyjna i Msza św. w intencji Parafian oraz żyjących i zmarłych budowniczych naszego kościoła. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O godz. 15.15 uroczyste Nieszpory Wielkanocne.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O 15.15. nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii, która pomoże nam głębiej przeżyć Święta Paschalne.

Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele. Paniom dziękuję za troskę o naszą świątynię, za prowadzenie świetlicy dla dzieci, za składane dary i ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękuję za modlitwy, ofiary, za każdą pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać.