OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.12.2018 – 30.12.2018 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory adwentowe.
    O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

2. W poniedziałek przypada wigilia Bożego Narodzenia. Zasiądziemy do wigilijnego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Zapalmy świecę wigilijną, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych.

3. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili ciszy i adoracji Bożego żłóbka. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda o Bożym Narodzeniu.

4. W tym duchu zapraszamy wszystkich Parafian i Gości o północy na Pasterkę. Pasterka dla dzieci i tych, którzy nie mogą przyjść o północy będzie w wigilę o godz. 16.00. Msze Św. w pierwsze i drugie święto jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. W pierwsze Święto zapraszamy na 15.15 na nabożeństwo kolędowe. W drugi dzień Świąt nabożeństwa nie będzie.

5. W czwartek przypada Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Z tej okazji po Mszy Św. poświecimy wino.

6. W piątek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. O godz. 10.00 odprawimy Mszę Św. w int. dzieci i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

7. W niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej rodziny. Zapraszamy na Msze Św. w czasie których będziemy się modlić za nasze rodziny i udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

8. Od czwartku 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę. Plan kolędy był podany w naszym parafialnym Słowie i jest wywieszony w gablotce. Ofiary złożone z okazji kolędy będą przeznaczone na budowę kaplicy przedpogrzebowej i malowanie Naszego kościoła. Kolekta kolędowa będzie w niedzielę 21 stycznia. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne i losowe możemy załatwiać do południa.

10. W domku przed kościołem można się zaopatrywać w opłatki, świece wigilijne, pierniki, przetwory i ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

11. Kolekta dzisiejsza i z pierwszego Święta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, natomiast z pasterki na Fundusz Obrony Życia w naszej diecezji. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

12. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.