OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.12.2023 – 31.12.2023 r.

1. Dzisiaj czwarta ostatnia, niedziela Adwentu a zarazem Wigilia Narodzenie Pańskiego. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę.

2. Zasiądziemy dzisiaj do świątecznego stołu. Niech ta wieczerza wigilijna ma religijny charakter.
    Zapalmy świecę, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych oraz przeżywających wojnę w wielu miejscach na świecie. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych.

3. W tym duchu zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Pasterka dla dzieci będzie dzisiaj o godz. 16.00.
    Pasterka dla Dorosłych będzie o godz. 24.00.
    Msze Św. w pierwsze i drugie święto jak w każdą niedzielę. W pierwsze Święto zapraszamy na 15.15 na nabożeństwo kolędowe. W drugi dzień Świąt nabożeństwa nie będzie.

4. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy o chwili ciszy i adoracji przy Bożym żłóbku. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia.

5. We wtorek w drugi dzień Świąt, obchodzić będziemy Święto Świętego Szczepana.
    Msze Święte, jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko nabożeństwa popołudniowego.

6. W środę przypada Święto Św. Jana Ewangelisty. Po Mszy Św. poświęcimy wino.

7. We czwartek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. O godz. 10.00 odprawimy Mszę Św. w int. dzieci i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

8. W środę również po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień starego 2023 roku. Na godz. 16.00 zapraszamy na uroczystą dziękczynną Mszę Św. na zakończenie roku.

10. W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. jak w każdą niedzielę.
    Na godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo o pokój na świecie.

11. Od 27 grudnia zaczynamy w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Plan kolędy jest w parafialnym Słowie, w gablotce i na stronie internetowej. Ze względów praktycznych bardzo prosimy, aby jak przy ostatniej kolędzie w blokach na drzwiach, a w domkach na furtkach przywiesić kartkę z napisem „KOLĘDA”.
    Ofiary złożone przy okazji kolędy chcemy przeznaczyć na malowanie naszego kościoła, ponieważ w 2025 roku obchodzić będziemy 25 lecie od jego konsekracji. Kolekta kolędowa będzie w niedzielę 21 stycznia.

12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

13. W przedsionku można nabyć jeszcze świece wigilijne i opłatki.

14. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 06 stycznia zapraszamy bardzo serdecznie na „Orszak Trzech Króli”. Wyruszymy w uroczystej procesji sprzed naszego kościoła o godz. 14.00 i przejdziemy na pyskowicki rynek, gdzie spotkamy się z parafiami Św. Mikołaja i Nawrócenia Św. Pawła. Głównym momentem tego orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie na pyskowickim Rynku. Kolorem dla naszej parafii jest kolor niebieski. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w tym orszaku i do wspólnego kolędowania.

15. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Natomiast kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz ochrony życia. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

16. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pracę przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać. Życzymy Wam wszystkim radosnych, pełnych miłości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia.