OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.11.2021 – 26.11.2023 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

2. We wtorek o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie „Klubu Seniora 50+”.

3. W środę po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

4. Również w środę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędą się spotkanie II klasy szkoły średniej przygotowującej się do Bierzmowania.

5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
    W tym czasie okazja do sakramentu pokuty.
    Na godz. 20.00 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju na świecie.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny.

8. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

9. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii.
    Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

10. W sobotę, 25 listopada w Centrum św. Jana Pawła II w Gliwicach rozpocznie się Forum Młodych Diecezji Gliwickiej, czyli duże spotkanie, na które zaproszeni są wszyscy młodzi z parafii, ruchów i wspólnot. Jest to marzenie Biskupa Sławomira, wielu młodych i duszpasterzy naszej diecezji.
    Temat I z III spotkań to: Tożsamość. Kim jest – kim jesteśmy w Kościele?
    Plan spotkania: 13:00 Rejestracja; 14:00 Eucharystia rozpoczynająca 38 Światowy Dzień Młodzieży; 15:30 Spotkanie na Forum Młodych, konferencja, spotkania w grupach, modlitwa, integracja, poczęstunek; 20:00 zakończenie Forum Młodych.
    Osoby zainteresowane prosimy o kontakt. Zbiórka i wyjazd, w sobotę o godz. 12:45.

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 17.00 na „Wieczór św. Cecylii” W ramach tego wieczoru wystąpią: chór warsztatowy, Gliwicki Zespół Chorałowy oraz nasz pyskowicki Zespół Przebudzenie.
    Będzie można wysłuchać improwizacji organowych. Ten koncert poprzedzą warsztaty z chorału gregoriańskiego, na które zapraszamy chętnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 listopada przez fanpage „Stowarzyszenie Stacja Pyskowice” lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    „Wieczór św. Cecylii” i warsztaty realizowane są przez Stowarzyszenie Stacja Pyskowice i naszą parafię w ramach projektu „Średniowieczna jesień na Starej Banie” dofinansowanego przez Gminę Pyskowice.

12. W pierwszą niedzielę adwentu, jak co roku parafia nasza organizuje Kiermasz Adwentowy, w czasie kiermaszu będzie można się zaopatrzyć w lampiony adwentowe, wieńce i stroiki adwentowe, kartki świąteczne, świece wigilijne, opłatki oraz różnego rodzaju przysmaki.
    Będą występy i Mikołaj dla dzieci. Kiermasz rozpocznie się o godz. 16.00.
    Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości na wspólne świętowanie Adwentu.

13. W dniach 23 i 24 odbędzie się w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można będzie przywieść na plac przed domem parafialnym. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła.

14. Bardzo serdecznie dziękujemy panom za pomoc przy parafii, Paniom za troskę o naszą świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
    Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.